Vyúčtování za služby 2020 – vodoměry, kalorimetry

Na podkladě vlastního šetření a i z podnětů vlastníků se dne 20.4.2021 uskutečnilo jednání výboru a zástupců spol. First s.r.o. (Mgr. Hájek, Ing. Lepková a p. Toman), kde bylo diskutováno na téma vysoké ceny vodoměrů a kalorimetrů, které se objevily v našich vyúčtováních. Po obsáhlé diskuzi bylo rozhodnuto tak, že došlo ke konsenzu ohledně stanovení ceny vodoměru na 610 Kč/ks a kalorimetru v ceně 2874 Kč/ks. Cena vychází z nabídkové ceny uváděné společnosti Techem.  Z prohlášení vlastníka domu vyplývá, že měřič tepla a vody je vybavením jednotky, patří tedy majiteli jednotky a z toho důvodu nemůže být hrazen z fondu oprav, ale přímo vlastníkem.

Veškeré další náklady na instalaci, vícepráce aj. budou hrazeny z fondu oprav SVJ. Vzhledem k faktu, že už řada vlastníků svůj nedoplatek uhradila, se výbor se správcem domluvil na kompenzaci v rozdílu částek ve vyúčtování za rok 2021, aby v platbách nenastal zmatek.

Jeden myslel na “Vyúčtování za služby 2020 – vodoměry, kalorimetry

  • avatar
    01.05.2021 (12:04)
    Trvalý odkaz

    Dobry den, dekuji moc za vyjasneni a zjednani napravy situace. Cele to ve mne vzbuzuje velke pochybnosti, nakolik s nami spravcovska spolecnost jedna ferove a transparentne. Proto bych byla rada, pokud by spolecnost objasnila take vysoky nedoplatek v polozce ‘Sprava’. Predem moc dekuji a preji hezky den. S pozdravem Eva Juhasova

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..