GS: Dokončena instalace podružných měřidel v garážových stáních

Na základě předchozích usnesení Výboru (viz. zápisy) byla dne 20.05.2022 dokončena instalace podružných elektroměrů umožňujících výboru a správní firmě sběr informací o spotřebě elektrické energie u jednotlivých garážových stání (GS) ve všech objektech SVJ, které jsou součástí společných prostor ve výhradním užití. K tomu datu se začaly do jednotlivých měřících zařízení ukládat o aktuální spotřebě včetně historie. Výbor projedná na dalších schůzi postup zpracování takto získaných dat a domluví se na se správní firmou FIRST, s.r.o. o rozúčtování spotřeby dle majitelů GS.

Protože bohužel čísla garážových stání (GS) uvedená od stavby v roce 2008 v rozvaděčích neodpovídají číslům uvedeným před jednotlivými vraty GS, prosí výbor majitele o součinnost. Nemáme bohužel žádnou převodní tabulku, proto si ji musíme vytvořit. Výbor postupně vyzve majitele GS, aby jej kontaktovali a pomohli tak spárovat příslušný jistič (podružný měřič) s jejich GS.

Pokud vám již nyní nastala situace, že ve vašem GS nejde proud, prosím, kontaktujte výbor prostřednictvím formuláře Hlášení závad. Do zprávy uveďte mj. číslo GS. Ozveme se vám co nejdříve zpět.  Děkujeme!

Výbor znovu připomíná, že garážová stání jsou součástí společných prostor nás všech a majitelé jednotlivých garážových stání mají tzv. výhradní užívání. Z toho vyplývá, že spotřebu elektrické energie společných prostor hradí všichni členové SVJ bez rozdílu. Proto Výbor vydal usnesení, že bude spravedlivé provést rozúčtování spotřeby elektrické energie jednotlivých GS.

Pan Svoboda (elektrikář provádějící instalaci měřidel) informoval opět Výbor, že elektrické rozvody v garážích rozhodně nejsou dimenzovány pro použití dobíjení elektrických vozidel (e-auta, e-motorky, e-kola, e-koloběžky) nebo zapojení ledniček/mrazáků. Velmi snadno může totiž dojít k přetížení a výpadku jističů, či zahoření/požáru elektrických rozvodů z důvodů přetížení. Proto Výbor znovu vyzývá majitele a nájemníky garážových a parkovacích stání, aby ve společných prostorách nezapojovali žádné spotřebiče se souhrnným výkonem nad 100 Wattů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..