Vytopení prostoru garáží v 1K2PP

V noci z 08. na 09.07.2021 došlo k vytopení garáží v našem objektu v prostoru 1K2PP.

Důvodem byl velmi silný přívalový déšť a čerpadlo v jímce umístěné v prostoru garáží 1K2PP nestačilo vodu odčerpat do kanalizace. Následnou prověrkou bylo ověřeno, že čerpadlo fungovalo správně a že tedy opravdu přítok vody převyšoval technické možnosti čerpadla.

Výbor SVJ ve spolupráci s panem Hroudou a panem Tomanem (správní firma First) ihned zajistil odčerpání vody z garáží (cca 4 500 l vody) a úklid. Byla pořízena fotodokumentace a škoda bude nahlášena pojišťovně.

Celý problém se bohužel opakuje již po třetí za dobu existence našeho společenství. Primární příčina je nemilá, leč prostá. Voda stéká po ulici už kdesi od kruhového objezdu a jde přímým spádem do nejnižšího bodu, kterým je naše garáž. Pokud jde o běžný déšť, pak se nic nestane. Pokud ale déšť zesílí, naše čerpadlo přestane stíhat a voda se přelije z nádrže, případně v horším případě proteče pod vraty GV1K, jak se tomu stalo v minulých letech.

Výbor proto odsouhlasil v rámci havarijní situace, že co v nejkratším čase pan Toman zajistí zábrany (pytle) proti povodním, které budou umístěny do technické místnosti čerpadla. Dále zajistí překopání ulice před vjezdem GV1K a umístění dostatečně velkého kanalizačního svodu tak, aby se voda vůbec nemohla dostat k vratům garáží. Dale bude opraveno a posíleno zabezpečení technologií, které byly posledním přívalovým deštěm poškozeny (zajistí TECHNISERV).

Po vyschnutí prostor bude provedeno mimořádné čištění garáží, které bude v termínu 28.7.-29.7.2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..