Projíždějte garážová vrata jednotlivě!

Opět jsme tu měli incident, kdy jeden ze sousedů nerespektoval značení STOP umístěné na vratech a způsobil tak jejich poškození.

Znovu proto připomínám všem, že vrata počítají primárně s průjezdem jednoho vozidla najedou. Míjení dvou vozidel ve vratech je teoreticky možné, pokud to šířka dovolí.

Projíždět vrata těsně za sebou na jedno otevření či po té, co někdo vyjel se snažit najet do prostoru vrat, je čistý hazard!

Znovu jsem si o to nechal vysvětlit u ALTOMA, že vrata po průjezdu vozidla odpočítávají cca 10 sekund a pak se začnou zavírat.

Jsou tam jistě bezpečnostní prvky, které brání zavření. Pokud dolní hrana vrat narazí na překážku a nebo pokud vozidlo přeruší infra závoru na vnitřní straně vrat, tak se vrata začnou opět otevírat.

Vezměte prosím do úvahy, že mezi reakcí závory a odezvy motoru vrat je zpoždění cca 3 vteřiny, než stačí zareagovat. Za tu dobu podklesnou vrata ještě přibližně o 5 cm, což může být kritické, pokud se někdo snaží vecpat.

Důvod proč má též smysl projíždět vrata jednotlivě je ten, že snažíme vyhnout neoprávněným vjezdům osob, které zde nemají PS/GS. Výbor byl opět informován, že došlo ke krádežím v prostoru garáží. Prosíme o zvýšenou pozornost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..