Mávám kartou před vraty a nic

Vážení sousedé, dovolte mi znovu připomenout korektní postup umístění parkovací karty:

Karta má být umístěna za předním sklem vašeho vozidla a to na jednom z míst:

 • levý dolní roh
 • levý horní roh
 • střed za zpětným zrcátkem (doporučujeme)

Každé vozidlo má svá specifika, proto volte takovou variantu, kde máte nejlepší odezvu čtečky. Pro správné fungování musí být karta umístěna vodorovně na skle, jako na obrázku. Kartu můžete mít v plastovém držáku.

Čárový kód je pouze evidenční a nemá na samotné fungování vliv.

Jezděte vpravo!

Proudové smyčky jsou umístěny a čtečky nasměrovány především na pravou stranu jízdního pruhu. Nadjíždění do zatáček před vraty svádí k jízdě v protisměru, kde vás čtečka nemusí vidět a vrata nebudou reagovat.

Mávám kartou…

Mávání kartou před čtečkou nebo přikládání karty na čtečku nemá význam. Je spíše na škodu. Lze přirovnat k případu, kdybyste mávali kusem popsaného papíru a chtěli po někom, aby z něj něco přečetl a pro lepší efekt ještě papír dali těsně před oči.

Pořád mám problém

S každou věcí je třeba naučit zacházet. Rádi vám poradíme a pomůžeme. Prosím napište na výbor a domluvíme se na dalším postupu.

4 komentáře: „Mávám kartou před vraty a nic

 • avatar
  08.10.2019 (19:50)
  Trvalý odkaz

  Prosím vás,
  nedělejte z nás pitomce.
  Ty karty prostě občas nefungují.
  Autem najedu správně, kartu mám v přesné pozici a nic. Můžu autem hýbat a najíždět jinak, mohu kartu vzít a přiblížit čtečce. Nic. Stává se to většinou za/po dešti.

  Je jasné, že každý nový systém je potřeba odladit. Nicméně vaše navádění nahoře je jak pro děti v první třídě a v tomto případě je docela hloupé, jelikož ti lidé, co si stěžují, patrně tyto mnohokrát opakované pokyny četli a zkoušeli.

  Reagovat
  • avatar
   08.10.2019 (20:32)
   Trvalý odkaz

   Pane Novák,

   při všem respektu k vám a těm, kterých se to týká, je to jinak. Ten článek jsem napsal po té, co jsem opakovaně řešil, že někdo z uživatelů to pojal velmi svébytným způsobem. To se stává a je to v pořádku, když se potkáme s něčím novým. Typicky:
   1. karta je otočená
   2. karta je dána na jiné místo než bylo doporučeno
   3. karta není na palubní desce vůbec a její držitel s ní doslova mává před čtečkou, případně se snaží kartu přiložit na čtečku
   4. i když se u nás v ČR jezdí vpravo a na silnici je namalovaná šipka (GV5I), občas slyším „aha, no asi jsem jel(a) vlevo“.

   Já i pan Koláček (TECHNISERV), který technologii nainstaloval, se snažíme pomoci všem, kteří potřebují vyladit nastavení. Potřebuji ale vědět, že se něco děje.

   Máte pravdu, že na GV7I jsou zatím provizorně pohybové detektory, které aktivují čtení karet přes panelové antény, které jsou umístěné nad vraty. Tyhle pohybové detektory reagují na teplo, takže to není značka ideál. Proto jsme je na GV5I již nahradili proudovými smyčkami a jeví se to jako správné řešení. Tedy stejně bude věc vyřešena na GV7I (v řádu do měsíce), kde zatím můžete v případě nouze použít ovladač.

   Pokud byste potřeboval poradit či pomoci, můžete mne kontaktovat nebo kdykoliv kdy uvidíte v garážích pana Koláčka-TECHNISERV (teď je tu častěji kvůli instalacím), tak jej určitě oslovte. Rád vám pomůže.

   Reagovat
 • avatar
  09.10.2019 (21:16)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  děkuji za odpověď.
  Chápu, že stížnosti, které Vám přicházejí jsou asi dosti různorodé, takže jsem neměl výklad vztahovat osobně. Za to se omlouvám. Jestliže je na GV7I pohybový detektor přes infra, je možné, že právě v dešti to může zlobit. Bude dobré, když se to dořeší.

  Přeji vše dobré,
  ON

  Reagovat
  • avatar
   10.10.2019 (11:00)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   ano jede to přes infra a proto je to třeba vyměnit za proudové smyčky. Je to v řešení. Cca do měsíce by mělo být hotovo. Teď vyjednáváme termín řezání.

   Hezký den!
   Sueneé

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..